Wrzesień miesiącem konferencji

Pracownicy Instytutu Psychologii aktywnie reprezentowali swoją jednostkę na konferencjach naukowych.

Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Jesień to czas wzmożonej aktywności konferencyjnej pracowników Intytutu Psychologii. Poniżej krótkie podsumowanie ostatniego miesiąca.

Na V Zjeździe Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji (12-14.09.2022, Gdańsk) dr hab. Agnieszka Lipińska-Grobelny, prof. UŁ poprowadziła sympozjum pt. Wybrane psychologiczne uwarunkowania dobrostanu pracownika przed i w czasie pandemii COVID-19. Implikacje praktyczne, gdzie wraz z mgr Martą Narską przedstawiła informacje na temat poczucia skuteczności i dobrostanu u nauczycieli, natomiast mgr Olga Zwardoń-Kuchciak i dr Mateusz Hauk omówili natomiast kwestie związane z dobrostanem w różnych modelach pracy.

Podczas XVII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej (15-18.09.2022, Gdańsk) dr hab. Monika Wróbel, prof. UŁ współprowadziła sesję Ekspresja, percepcja i doświadczanie emocji w kontekście społecznym, podczas której w indywidualnym wystąpieniu oraz w prezentacji z mgr Julią Wągrowską opisywała wpływ łez na percepcję społeczną. Ponadto wraz mgr Pawłem Malinowskim opowiedzieli również o trafności kategoryzacji różnych rodzajów uśmiechów. W innej sesji dr hab Anna Paszkowska-Rogacz, prof. UŁ zaprezentowała natomiast nowe narzędzie Kwestionariusz tolerancji niepewności (KTN).

Nasz Instytut reprezentowany był również na VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Psychologia w służbie rodziny - rodzina w cyklu życia" (26-27.09.2022, Gdańsk). Wykład plenarny pt. Być w rodzinie i mieć rodzinę. Rodzina a zdrowie wygłosiły dr hab. Iwona Janicka, prof. UŁ oraz dr hab. Katarzyna Walęcka-Matyja, prof. UŁ. Dr Maria Finogenow poprowadziła sesję Bieg życia par romantycznych analizując podczas niej związki uczuciowe seniorów. Dr Paulina Szymańska przedstawiła wstępne wyniki badań dot. zjawiska technoferencji rodzicielskiej, a mgr Adrianna Kaczuba i mgr Olga Zwardoń-Kuchciak omówiły motywy podejmowania zagranicznych wyjazdów zarobkowych wśród dzieci emigrantów zarobkowych.

Pracownicy Instytutu uczestniczą w wielu wydarzeniach wyjazdowych, ale w przyszłym roku zapraszamy serdecznie badaczki i badaczy z innych uczelni do Łodzi do nowej siedziby Instytutu Psychologii na XXXI Kolokwia Psychologiczne PAN oraz XVIII Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej!